Idea

Dlaczego popularyzuję wdzięczność i na czym to polega

Wszystko zaczęło się od poszukiwania szczęścia.

W 200x roku miałam pracę moich marzeń – malowałam murale. Mimo to, czułam się nieszczęśliwa. Wtedy przypadkiem trafiłam na projekt “Szczęście” Olgi Kozierowskiej. Jednym z wyzwań tego 3-tygodniowego programu było praktykowanie wdzięczności. Spróbowałam i doznałam lekkiego szoku… Okazało się, że nie mogłam przestać pisać za co dziękuję. Zobaczyłam, jak bardzo byłam spragniona tego uczucia. Mało tego, następnego dnia czułam, jakbym była trochę innym człowiekiem – nagle widziałam detale w rzeczywistości, np. świecące słońce i ten fakt napełniał mnie wewnętrznym ciepłem. Praktykuję wdzięczność do dziś i widzę, jak to zmienia mnie na lepsze. Postanowiłam podzielić się swoim doświadczeniem, abyś i Ty mogła/mógł coś zmienić w swoim życiu. 

Dlaczego właśnie teraz?

Skoro mamy początek końca świata, nieco żartobliwie ujmując, widzę, że nie mam na co czekać. Ten projekt odkładałam na później już od kilku lat. Wciąż czekałam na lepszy moment, na to, aż będę gotowa, rzucę wszystko i pojadę w Bieszczady, a tam w spokojnym domu z widokiem na las usiądę i wreszcie to zrobię. I wiecie co? Rzuciłam moje wszystko i nawet mieszkałam kilka miesięcy wśród alpejskich szczytów, a jednak to dzieło nie powstało. Dziś wiem, że owoc po prostu dojrzewał.

Co właśnie teraz skłoniło mnie do tego odważnego kroku? Wracając do początku tej opowiastki – nasze apokaliptyczne czasy. Serio. Gdy widziałam w mediach to wszystko co się działo i dzieje, poczułam strach. Jakby jutro może jeszcze miało być, ale pojutrze – już nie. Zrozumiałam, że nie mogę już nic odkładać na później. Że mam działać teraz.

Wierzę też, że lekiem na zło jest dobro. Chciałabym ten świat zmienić choć odrobinę na lepsze. Ale wiem, że mogę to zrobić w jeden tylko sposób – zmieniając na lepsze siebie. Wiem, że jest nas więcej…

Wiem, że jest nas więcej – osób pragnących, by ten świat był lepszy, osób pragnących odnaleźć w swoim życiu jakieś światło. Dlatego postanowiłam podzielić się swoim doświadczeniem abyś także Ty mogła/mógł wybrać się w tę piękną podróż.

Dlaczego wdzięczność?

Artykuły na blogu:  

– Osobiste przemyślenia o praktykowaniu, trenowaniu wdzięczności

 Teksty popularnonaukowe, w których przybliżę Ci bardzo ciekawe badania psychologów z całego świata na temat wdzięczności

E-booki:

– W zakładce sklep już niebawem pojawi się pierwszy e-book “Wdzięczność dla początkujących”

Listy wdzięczności

– W zakładce Pobierz znajdziesz gotowe do wydruku pliki, które pomogą Ci praktykować wdzięczność. Pomyślałam, że jako miłośnik malowania i rysowania będę je robić ręcznie 🙂 

Niespodzianki…

Przygotowuję jeszcze więcej – e-booki, podcasty i dzienniki wdzięczności. Dlatego zapraszam zaglądaj tu co jakiś czas 🙂 

 

Dobrze jest się czasem spotkać 🙂 Raz na jakiś czas będę organizować webinary i live’y na moich kanałach w mediach społecznościowych. Będę o nich informować na stronie oraz drogą mailową.

Nazywam się Magdalena Galek. Mieszkam w Warszawie, przy lesie, w którym łapię harmonię gdy rytm miasta tupta we mnie za szybko 🙂 Jestem dziennikarzem, choć pracowałam także jako UX, instruktor zajęć plastycznych dla przedszkolaków, fotograf i malarz murali. Przez kilka lat śpiewałam w chórach rozrywkowych. Muzyka jest dla mnie bardzo ważna, ale w równowadze z ciszą. Uwielbiam tańczyć i chodzić po górach.  Cenię szczerość. Praktykuję wdzięczność od 7 lat.

Zapisz się na newsletter